Tvorba webových stránek s administrací

tvorba webových stránek s administrací

Tvorba webových stránek s administrací je určena těm zákazníkům, kteří si chtějí nebo potřebují upravovat obsah webu sami. Poskytovaná řešení pokrývají širokou škálu možností správy obsahu. Od částečné správy po úplnou administraci. Záleží vždy na Vašich požadavcích na míru osobní administrace webu. Při tvorbě webových stránek s administrací nabízím dvě řešení, s různou škálovatelností, pokrývající běžné potřeby při požadavku osobní správy svého webu. Nejvhodnější řešení vybereme na základě Vašich požadavků, přesně na míru.

Prvním řešením pro webové stránky s administrací je částečná administrace umožňující správu potřebného obsahu a zbytek stránky nepotřebující časté úpravy je ponechána na webmasterovi. Toto řešení umožňuje správu obsahu určeného zákazníkem a nehrozí neodborný zásah do zbytku webové stránky, která má provedenu on-page optimalizaci. Druhou možností je vytvoření webové stránky s úplnou administrací, kde si uživatel spravuje veškerý obsah a nastavení sám. Pro toto řešení používám OpenSource řešení redakčních systémů (CMS) WordPress, Joomla! nebo Drupal. S výběrem vhodného CMS Vám samozřejmě pomohu a vysvětlím patřičné rozdíly.

Tvorba webových stránek s administrací - zakázková administrace

Pokud si chcete spravovat webové stránky sami a přitom kladete vysoký důraz na jejich optimalizace, je výhodné provádět správu webu pomocí zakázkové administrace. To samé řešení je vhodné i pro stránky, kde se často mění pouze část webu. Jedná se např. o stránky restaurací, které tvoří z větší části obsah, který se upravuje jen výjimečně (zajistí webmaster) a pro často měněnou stránku, jako je denní menu, je vytvořena jednoduchá administrace. Tato jednoduchá administrace je napsána, tak aby nemusel uživatel formátovat zadaný text a nedocházelo k neodbornému narušení struktury HTML obsahu.

Pomocí takto vytvořených webových stránek s administrací lze spravovat i převážnou část webu. Vše záleží na požadavcích a potřebách zákazníka. Vše je zapotřebí na začátku tvorby důkladně promyslet, protože se občas stává, že zákazník požaduje web s administrací, ale odmítá se o webové stránky starat sám. V tom připadě je výhodnější rovnou veškeré požadavky na úpravy předávat na webmastera, který požadované úpravy provede.

Tvorba webových stránek s administrací - redakční systémy WordPress a další

Webové stránky postavené na redakčním systému umožňují komplexní úpravy přes administraci. Tyto webové stránky Vám umožňují si web kompletně spravovat pomocí vlastních sil a pouze náročnější úpravy (pokud si s tím nebudete vědět rady) vyžadují zásah programátora. Tato nesporná výhoda je často vykoupena jednou nevýhodou a to, že při neprofesionálním formátování textu, pomocí připraveného editoru dochází k neoptimálnímu vkládání HTML značek a je nutná ruční korekce ve zdrojovém kódu.

Pro tvorbu webových stránek s administrací využívám převážně tři redakční systémy. Jedná se o WordPress, Drupal a Joomla!. Nejžádanějším je redakční systém WordPress, který se těší velké uživatelské základně. Výhodu je také široká nabídka modulů pokrývajících většinu funkcionalit, které od svého nového webu můžete vyžadovat.

Výše uvedené CMS jsou zákazníkům dodány vždy upravené do zakázkové grafiky, naplněné obsahem a nastaveny tak, aby nebylo nutné po spuštění webu, ze strany zákazníka, nic řešit. Takto připravený redakční systém také zákazníkům poskytuje možnost se podívat, jak má být CMS nastaven a jak má být ideálně obsah strukturovaný. A následně svépomocí pokračovat ve stejném stylu.

Tvorba webových stránek s administrací - závěrem

Vyberte si řešení přesně podle Vašich požadavků a představ. Pokud si nevíte rady, vše prokonzultujeme a vyhodnotíme na míru vašim požadavkům. Každý web si zaslouží jedinečný přístup podle potřeb uživatele. Využijte mých dlouholetých zkušeností při tvorbě webových stránek s administrací.

 

Tento web používá pouze technické cookies pro zajištění správné funkce webu.

Rozumím ×