Reklamní bannery

reklamni bannery

Reklamní bannery jsou v současné době nedílnou součástí webových stránek a jedná se o efektivní způsob, jak upoutat pozornost na nabízený produkt nebo službu. Nabízím tvorbu reklamních bannerů respektujících Vaši firemní identitu. Vytvářím bannery rozličných formátů odpovídající normovaným rozměrům nebo formátu libovolného pro využití přesně určeného místa na webové stránce.

Reklamní bannery normovaných rozměrů

Reklamní bannery normovaných rozměrů jsou určeny zpravidla pro umístění na jiné webové stránky v rámci reklamních kampaní. Webové stránky poskytující reklamní prostor mají připravené místo pro banner s normovaným rozměrem. Je to dáno tím, aby se zajistila možnost bezproblémového střídání reklamních bannerů na webové stránce, bez změn šablony webu.

Normované rozměry reklamních bannerů

V následující tabulce naleznete normované rozměry nejčastěji používaných reklamních bannerů. V prvním sloupci je skupina, která jednotlivé typy bannerů zastřešuje. Ve druhém sloupci je celý obecně známý název a ve třetím rozměry v pixelech (px).

SkupinaCelý názevRozměry v px
ButtonMicro Bar88x31
Button 1120x60
Button 2120x90
BannerFull Banner468x60
Half Banner234x60
Leaderboard728x90
RectangleSquare300x300
Rectangle180x150
Medium rectangle300x250
Large rectangle336x280
Vertical RectangleSkyscraper120x600
Wide Skyscraper160x600
Half-page Ad300x600

Reklamní bannery libovolných rozměrů

Naproti tomu, když potřebujete upoutat pozornost na jedinečnou nabídku na své webové stránce, bývá často potřeba vytvořit banner libovolného formátu, který přesně zapadne na vhodné místo webu. Tyto reklamní bannery se používají do hlaviček webové stránky, pod vertikální navigace nebo do informačních sloupců umístěných zpravidla na pravé straně webu.

 

Tento web používá pouze technické cookies pro zajištění správné funkce webu.

Rozumím ×