Copywriting

ilustrace copywriting

Zabývám se také copywritingem, toto slovo znamená psaní autorského textu a tento termín se do obecného povědomí dostal po masivním rozšíření webových stránek. Pokud potřebujete napsat jedinečný text pro webové stránky a nejste si ho schopni napsat sami, neváhejte se na mě obrátit. Po seznámení se s Vaším oborem podnikání (produktem nebo službou), vytvořím jedinečné texty, které se budou lidem i vyhledávačům líbit. Zajistím i správné vložení textů na webové stránky, aby správně nakódovány v HTML.

Copywriting hraje významnou roli při upoutání návštěvníka webové stránky. Každý provozovatel webové stránky by měl mít na paměti, že zveřejněné texty by měly být z pohledu vyhledávacích robotů jedinečné a pro uživatele poutavé a užitečné. A to je přesně to, co se skrývá pod pojmem copywritingcopywriter by Vám je měl zajistit.

V žádném případě nedoporučuji získávání textů metodou Ctrl+C a Ctrl+V (zkopírovat a vložit), nejen že se jedná o porušování autorského zákona, tak má tato technika i další negativní dopady. Vede často jak k penalizaci stránek ve vyhledávání, tak nemožnosti optimalizace stránek na vysoce konkurenční klíčová slova. Dalším negativním vlivem je, že na málo konkurenční klíčová slova se zobrazuje více webů s naprosto identickým obsahem a to má zase negativní vliv na uživatele Vašich stránek.

Při tvorbě textů je nutné působit jako autorita a ne jako kopírovač.

Nabídka služeb copywritera

Zajišťuji copywriting pro webové stránky, které mám kompletně ve správě. Pokrývám celou škálu oborů, pro které jsem schopen dodat texty v požadované kvalitě. Nezáleží na tom, zda potřebujete vytvořit texty pro produktové stránky nebo kompletní firemní texty.

Pro zajištění kvalitních služeb je vždy samozřejmě vhodné, pokud mi poskytnete vhled do vašeho oboru podnikání a informace o profilu běžného zákazníka. Samozřejmě ani jedna podmínka není nutná, ale při jejich splnění dochází k lepším výsledkům, protože se informace nebudou zakládat pouze na odhadu, nýbrž na faktech.

Průběh copywritingu

V první fázi probíhá sběr nutných informací o dané problematice a stávajících resp. budoucích uživatelích webové stránky. Následně provádím obhlídku dostupných informací zveřejněných konkurencí (pokud existuje). V případě potřeby si doplním potřebné znalosti o požadovaném tématu (pokud je to možné). A jako poslední probíhá tvorba textu pro požadovanou stránku a jeho následná korekce.

Vytvořený text je zaslán zákazníkovi ke schválení a po zapracování případných připomínek je zveřejněn na příslušné webové stránce.

Výhody copywritingu

Při dodržení pravidel copywritingu získáte jedinečné a poutavé texty, orientované na uživatele webu i vyhledávací roboty. Pokud uživatelům předložíte poutavé texty, můžete docílit zvýšení konverzního poměru (procento splnění cíle na návštěvu). Cílem rozumějte označení pro nakoupení nabízeného produktu, odeslání registračního formuláře, odběr novinek z webu, atd. Dále si získáváte věrného uživatele, který se bude rád vracet na vaše stránky. Co se týká vyhledávacích robotů a řazení výsledků vyhledávání, tak se copywriting vyplatí z pohledu dosahovaných pozic ve výsledcích vyhledávání.

 

Tento web používá pouze technické cookies pro zajištění správné funkce webu.

Rozumím ×